1 e4-åpninger
Noen av våre anbefalinger under 1 e4-åpninger
-
Spill siciliansk Sjakkåpning på norsk
Første norske bok om én sjakkåpning! Boka er en introduksjon for alle hobby- og klubbspillere til å spille Siciliansk som er verdens mest spilte sjakkåpning. Samtidig får mer ambisiøse spillere et repertoar
- Pris
- 190
- Nivå
- B-D
- Av
- Utgivelsesdato
- Juli 2017
-
Play the Najdorf Sicilian
En praktisk bok om og med Najdorf-varianten i siciliansk, bygget på gjennomgang av 25 partier fra senere år, mange av dem spilt i 2008 og 09. Boka kan fungere som en utmerket introduksjon med gode mesterpartier.
- Pris
- 160 100
- Nivå
- B-D
- Av
- Utgivelsesdato
- Juni 2010
-
Play the Alekhine
Aljechins forsvar 1 e4 Sf6 kan stadig trekkes opp av hatten som en overraskelse med ikke ubetydelig effekt, og her kommer endelig en oppdatert bok om åpningen. Partiet Topalov - Carlsen, Linares 2008 var en slik liten bombe
- Pris
- 100
- Nivå
- B-D
- Av
- Utgivelsesdato
- Desember 2009
-
The Caro Kann the Easy Way
En moderne praktisk bok om å spille Caro-Kann med svarte brikker. Tar populært for seg de ulike systemene som hvit kan velge mot denne likevel solide åpningen. Går ikke unødig dypt og bredt i variantene.
- Pris
- 275
- Av
- Utgivelsesdato
- November 2023